Dekor Haber - Güncel Dekor Yazıları

Salon Dekor Aksesuarları

0 7

Aksesuarlar evi tamamlayan göz dolduran evin vazgeçilmez öğeleridir. Aksesuarlar genel olarak renk ve tarzın yansımasıdır. Yani tamamıyla kişiden kişiye zevke göre değişiklik gösterir. Ama biz genel olarak aksesuarlar üzerinde duralım.şamdanlar,halılar, güzel bir akvaryum, renkli yastıklar, perdeler veya özel tasarımlı lambalar…

Abajur ve lambalar olmazsa salonda bir eksiklik olur. Abajurları yerleştirmek için konsol üzerine , ayaklı lamba içinse salonun uygun gördüğünüz bir köşesini kullanabilirsiniz. Bir diğer önemli aksesuarlarımız yastık, halı ve kilimler. Halılar evin en önemli öğesidir, çünkü halı olmasa evde bir eksiklik boşluk olur bütün eşyalar halı çevresinde toplanır onun için salondaki farklı bölümler farklı halı modelleriyle süslenebilir.

Klasik ve sade mobilya takımlarına, renkli yastıklarla ortama renk katabiliriz. Salonumuzda ki bitki seçimine de dikkat etmemiz gerekiyor. Beton bir dairenin soğukluğunu kırmak ve küçük aksesuarlarla salonu kalabalıklaştırmadan odayı süslemek için en iyi seçeneklerden biri bitkilerdir.

Salonumuzda ki renk katan bir diğer aksesuarlar ; perde , tepsi ve mumlardır. Mumlar az bütçeyle salonumuza katacağımız çok güzel aksesuarlardır.Salonumuzda ki orta sehpaya bir kaç mum koyarak bu güzelliği sağlayabiliriz. Aynı şekilde tepsi içinde orta sehpayı tercih edebilirsiniz.

Duvarlara zevkinize göre tablo asmayıda ihmal etmeyin tablolar fazla yüksekte olmamalı, göz hizasında olmadır.Aksesuar alırken ucuz aksesuar almak yerine kaliteli aksesuarları tercih etmek sizin faydanıza olur. Acele etmeye gerek yok aksesuarlarınız zamanla birikecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.