Dekor Haber - Güncel Dekor Yazıları

Rutubet Nasıl Önlenir?

0 8

Rutubet,evlerin duvarlarında olan su çekmesi sonucu oluşan istenmeyen görüntülerdir. Ve tahminimce hiçbir birey tarafından sevilmez. Peki biz bu istenmeyen durumun çözümlerini hiç araştırdık mı? Rutubet istenmeyen bir durumda olsa, çözümü yok değildir. Her sorun gibi rutubetin de bir çözümü vardır.

Peki nasıl? Öncelikle rutubet fark edildiği anda bunun çözümün yapmak gerekir eğer zaman ilerlerse küf mantar gibi çeşitli şeylere dönüştürebilir. Her yıl badana yapılarak rutubet oluşumunun önüne geçilebilir. Fakat Karadeniz gibi yüksek nemli bir bölgede yaşıyorsanız ne kadar badana yaparsanız yapın rutubet yine olur.Ayrıca, güneş görmeyen bir eviniz varsa da rutubet olabilir.

Fakat rutubet olmuşsa bir takım çalışmalar ile önüne geçilebilir. Maddi durumunu uygunsa evinizin dış duvarına izalasyon yaptırabilirsiniz. Buda rutubet engellemenin bir yoludur. Eğer daha küçük bütçeli aile iseniz yapmanız gereken evin çatısını yaptırmak bir çözümdür. ayrıca kullanacağınız boyanın çeşidi plastik ve temizlenebilen boya olursa temizleyerek rutubeti önlersiniz.

Peki olan rutubet nasıl düzeltilir. Spatula yardımı ile rutubetli kısım kazınır. Altına alçı sıva ile doldurulup yeniden boyanır böylecede rutubet engellenebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.