Dekor Haber - Güncel Dekor Yazıları

Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

0 6

Banyo evlerin dekorları ve tasarımları yapılırken genellikle en son bölüme bırakılan odadır ve bu yüzden olması gerektiğinden daha küçük bütçeler ile dekor edilir.

Peki banyolarımızı nasıl dekor etmeliyiz? Banyonuza küçük dokunuşlar ve küçük el ürünleri ile hoş tasarımlar hazırlayabilirsiniz. Eskimiş yada yıpranmış banyo dolabınız varsa bunlara yağlı boya ile küçük desenler çizerek yada hazır satılan ucuz fiyatlı desenler yapıştırarak hoş ve yenimsi bir görüntü elde edebilirsiniz. Daha önce kullanış olduğunuz cam şişelere küçük desenler çizerek gayet hoş tasarımlar elde edebilirsiniz.

Havluları petek üzerine değilde, erforje ve metal sehpalara koyarak , aydınlatma sisteminde küçük ve fazla miktarda abajur kullanarak güzel görüntüler elde edilebilir.

Daha ışıl ışıl banyolar istiyorsanız taşlı avizeler ile daha aydınlık olması için beyaz yer döşemelerini tercih edebilirsiniz.

Halılar için genelde klozet takımı kullanılır. Fakat bunun yerine daha moda ve daha trend olan değişik desenli klozet takımları yada ayrıca satılan özel banyo halıları vardır . Bunları kullanmak banyonuza değişik havalar katabilir.

Son olarak değinmek istediğim bir konu ize banyonuzda siyah ve beyazın zıtlığını kullanabiliriz. Örneğin, resimde de olduğu gibi beyaz banyo dolabı kullandığımız zaman yer zemin renginde parlak siyah taşlar kullanmak banyonuza güzel bir görüntü katacağı gibi aydınlık bir banyonuz olmasını sağlar.

Her zaman söylediğimiz gibi ufak bütçeler ile harikalar yaratabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.